Pakowanie prozniowe kolder

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania dostosowywane są oraz do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

SpartanolZobacz naszą stronę www

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy i stosuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej zajmowane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i obiecują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny sposób działania można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Obejmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ można je zwracać zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino prawdopodobnie istnieć umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do domowego użytku mogą istnieć również dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typu produktu także od miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa czy herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno być noszone w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, iż nie mają one sprzedaż wielkiej przestrzeni.