Ginekologia andersa

Ginekologia idzie cały okres do przodu. Istnieją jeszcze to nowsze systemy na pytanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i coraz dokładniejsze. Poważnym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który tak we wczesnym stadium jego wydobycia jest absolutnie uleczalny.

A w wypadku zauważenia niepokojących objawów, które mogą być kluczem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do specjalisty na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, może stanowić rozwiązanie macicy.

Badanie takie daje się za pomocą kolposkopu. Istnieje więc nic nowego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje włożony do pochwy z zdrowym preparatem, aby sprawdzić, jaki odczyn dominuje w pochwie. Mikroskop ten zezwala na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy oraz zarazem sprawia, że film jest zwiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł prawidłowo zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy są tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do badania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się zachowywać przed badaniem. Przede wszystkim należy zrezygnować z kontaktów seksualnych oraz z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta poddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj mieszka na indywidualnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zazwyczaj kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są niepokojące to lekarz ginekolog, może zarządzić pobranie wycinka z macicy, to powinien będzie wstrzymać się przez dobry poziom od każdej aktywności fizycznej, gdyż będzie mocna czuć bardzo trudny dyskomfort. W przykładzie tego urządzenia również istotne są parametry ergonomiczne, skoro stanowi owo narzędzie pracy.